Käisime 12.- 18. maini Erasmus+ koolidevahelise koostööprojekti kohtumisel Saksamaal, Loxstedis.
Startisime kooli juurest pühapäeva hommikul kell 02:15. Algul lendasime Tallinnast Frankfurti ja sealt edasi Bremenisse, kust läksime trammiga rongijaama ja siis asusime lõpuks Loxstedi poole sõitma. Kohale jõudsime Loxstedti rongijaama koos poolakatega kell 12.40. Seal ootasid saabunud vahetusõpilasi nende võõrustajad, kes tervitasid kõiki soojalt. Edasi viidi meid meie uutesse kodudesse, kus saime puhata ja süüa. Kuna selleks päevaks polnud plaanitud projektisiseseid tegevusi, saime veeta päeva üksteist ning ka linna paremini tundma õppides.
Projekti esimesel ametlikul päeval kohtusime kell 08:15 koolis. Seal tervitas meid Gymnasium Loxstedti direktor, kes andis ühtlasi ka ülevaate meid eesootavatest tegevustest. Kõik õpilased said oma nime ja riigiga sildid, mis tuli kaela panna. Seejärel läksime duenesse, mis meenutab Eestis leiduvaid noortekeskuseid. Meid jagati tiimidesse, et töötaksime guidebook’i kallal, mis pidi projekti tulemusena valmima. Erinevad ülesanded, mille tiimid said, olid näiteks rahvuslike retseptide otsimine, pildistamine, sisu kirjutamine, kujundamine ja kaanepildi joonistamine. Töö tehtud, hakati grillima. Süüa saime saia, salatit, grilljuustu ja Saksamaale väga omapärast bratwurst’i. Päev lõppes kell 14:00 ja edasise tegevuse eest vastutasid juba meie vahetuspered.
Teisipäeval saime kell 09:00 kokku kooli juures asuvas bussipeatuses ja alustasime sõitu “Wattenmeeri” rahvuspargi suunas. Peale tunniajast sõitu anti meile 3 tundi vaba aega, mille vältel saime palli mängida, tantsida, süüa, linna uudistada ja ka niisama puhata. Seejärel suundusime giidituurile mudaplatoole, mis on ainulaadne, liigirikas ja väga huvitav. Ilmaga oli meil see päev väga vedanud, sest päike paistis, oli soe ning üsna tuulevaikne. Seal me nägime mõndasid olendeid, keda võib kohata sealses piirkonnas. Giid tutvustas meile neid olendeid ja nende eluviise. Saime teada, et see mõõn ulatub umbes 25 km kaugusele ja meie käisime nii kaugel, kus vesi ulatub 2m. Veel nägime usse, krabisid, erinevaid karpe ja mulla müttaid, mis olid usside poolt tehtud. Poola õpetaja sõi ühe karbi ära ja meie saime vetikat maitsta. Tegime lõpus võistluse, kes saab kõige sügavamale mudasse. Võitjaks osutus Sissel, kes oli põlvini mudas. Pärast mudamatka saime väiksed üllatused: kõrvaklapid ja postkaardi. Kui jalad olid pestud ja kingitused saadud, seadsime sammud bussi, mis viis meid tagasi Loxstedti. Kooli juurde jõudsime kell 16:30 ja sellega oli programm tolleks päevaks lõppenud.
Kolmapäev oli määratud guidebook’i jätkamiseks. Hääletades valisime välja kaanepildi, mille autoriks osutus Nora ja mis võitis kõiki töid ülekaalukalt. Söögiks saime köögivilja-hakkliha suppi, mille valmimisse olime ise panustanud. Kuigi programm oli selleks päevaks juba ametlikult lõppenud, olid lapsevanemad meile korraldanud kokkusaamise JUMP House’s, kus veetsime kõik koos toredalt aega. Tänu oma suurusele ja modernsusele võimaldas see palju lõbusaid tegevusi, mis pakkusid kõigile palju rõõmu.
Järgmisel päeval ehk neljapäeval sõitsime rongiga Bremenisse. Seal jagati meid umbes viieliikmelistesse tiimidesse, et saaksime meile juba tuntud Actionbound’iga linnas erinevaid ülesandeid lahendada. Pärast seda saime paar tundi vaba aega, et lõunat süüa ja linnas ringi vaadata. Kahjuks ei soosinud meid tol päeval ilm, sest sadas vihma ja temperatuur oli üsna madal. Loxstedtisse jõudsime tagasi umbes veerand viis.
Projekti viimane päev algas koolis kell 09:00, kus õpilased olid meile ise ette valmistanud üllatustegevuse, milleks oli nende poolt läbi viidud sportlikud mängud. Taaskord jagati meid rühmadesse ja tegelesime tantsimise, hoki, jalgpalli ja veel palju muuga. Kell 11:00 kohtusime Bremerhaveni linnapeaga, kes pakkus meile kõigile suppi, saia ja juua. Samuti jagati seal kõigile projektis osalejatele diplomid ja T-särgid. Kell 18:00 kohtusime taaskord duenes, et viimast korda enne projekti lõppu üksteise seltskonda nautida.
Nädala jooksul käisime oma võõrustajatega palju ringi, kui päevaks määratud tegevused olid tehtud. Käisime näiteks kliimamajas, paadiga sõitmas, bowlingut mängimas, söömas, sporti tegemas ja jalutamas.
Laupäeva hommikul saime Loxstedti rongijaamas kell 10:30 kokku, et oma päris kodudesse tagasi sõita. Hüvastijätt oli ülimalt pisaraterohke ja emotsionaalne, sest see oligi lõpp umbes kaheaastasele projektile, mille käigus saime me kõik uusi teadmisi, kogemusi, julgust ja mis peamine – sõpru. Rongiga läksime Bremenisse, kust lendasime Frankfurti ja sealt juba meie armsasse koduriiki. Kooli juurde jõudsime pühapäeva varahommikul, kus ootasid meid meie vanemad.