Jõuluetendus "Tuhkatriinu" 2024
- Üksikasjad
Mõte teha loovtööks jõulunäidend tuli meil juba 5. klassis, kui nägime meie kooli jõulunäidendit „Läbitantsitud tallad”. Kindla kinnituse saime oma juhendajalt õpetaja Kristel Kruuselt 2023. aasta detsembris. Tegime loovtöö 7. klassis, sest järgmisel aastal poleks näitetrupi üheksandikke enam meie koolis olnud. Me teadsime kohe, et valime vendade Grimmide muinasjutu “Tuhkatriinu”. Näiteringi lõpupeol pakuti veel palju põnevaid variante, kuid otsustasime siiski “Tuhkatriinu” kasuks, sest seda polnud me varem Veeriku kooli laval näinud.
Näidendi teksti kirjutamist alustasime septembris. Kuna kahes näitetrupis oli kokku väga palju näitlejaid, siis lisasime natukene oma fantaasiat ja tegime lugu tänapäevasemaks.
Kui tekst oli valmis, jagasime näiteringis rollid ja hakkasime harjutama. Alustasime teksti lugemisega eesti keele klassis, järgmisena tegime aulas proove. Stseene laval katsetades tuli juurde palju uusi ideid, muutsime ka teksti. Panime üheskoos paika lavalise liikumise ning valisime muusika. Kui saime Vanemuise kostüümilaenutusest riided ja dekoraatorid valmistasid lavakujunduse, oli stseene vaadata juba palju huvitavam. Kindlasti oli ka mõnusam näidelda, kui kõik asjad olid juba omal kohal.
Kahe päeva jooksul oli kokku neli etendust: esinesime lasteaedadele ja meie oma kooliperele.
Olime ise kõigega väga rahul! Kõige raskem oli ühiste aegade leidmine, et kõik saaksid kohal olla. Kõige rohkem rõõmu tegi see, kui nägime, kui hästi kõik stseenid ja tantsukavad laval välja tulid. Loovtöö õpetas koostööd, teistega arvestamist ja aja planeerimist.
Oleme tänulikud selle koostöö eest meie kooli näitetruppidele, helitehnikutele, 6.a ja 5.b tantsijatele, Tantsukool SK Finessi trupile, treeneritele, lavakaunistajatele, kõikidele toetajatele ja abistajatele. Kõige tänulikumad oleme oma juhendajale Kristel Kruusele, kelleta poleks me kogu selle tööga hakkama saanud, ja meie näitlejatele, kes andsid meile ideid ja mängisid oma osad väga hästi välja.
Meil on kahju, et esinemised nii ruttu läbi said, kuid muinasjutu lavastamine oli väga meeldejääv kogemus. Saime väga palju positiivset tagasisidet. Rõõm oli näha, et kõigile etendus meeldis ja mõnel vaatajal tuli isegi pisar silma.
Anni Isak, Nora-Liisa Kaljund, Pille Savisaar, 7.b
Delta X robootika ja inseneeria päev
- Üksikasjad
14. detsembril toimus Eesti Maaülikooli spordihoones Delta X robootika ja inseneeria päev, mille raames toimusid mitmed robootikaalased võistlused.
Tartu Veeriku Kooli õpilased osalesid robotite jalgpalli algajate kategoorias ning World Robot Olympiad (WRO) RoboMission erinevates vanuseastmetes.
Robotite jalgpalli algtasemel osales kaks võistkonda: Hannes Rootalu (6.c) ja Martin Lääniste (6.a) (võstkond LegoX) ning Rimo Kupper (8.a) ja Markus Nachbar (8.d) (võistkond LegoMind). Võistkond LegoMind saavutas algajate kategoorias (kaamerata robotid) I koha.
WRO RoboMission võistlus toimus kolmes vanuserühmas. Kõige nooremas vanusrühmas osales meie koolist kaks võistkonda: Silver Kasari (5.d) ja Lasse Holland (5.d) (võistkond Ma ei tea) ning Priidu Isak (5.b) ja Sten Uiboupin (5.b) (võistkond X10). Võistkond X10 saavutas selles vanuserühmas II koha.
WRO RoboMission keskmises vanuserühmas esindas meie kooli samuti kaks võistkonda: Ranno Kupper (6.b) ja Ott Robin (8.a) (võistkond LegoMind) ning Gete Jürgenson (9.b) ja Grete Kruus (7.d) (võistkond GeTTer). Võistkond LegoMind saavutas selles vanuserühmas III koha.
WRO RoboMission edasijõudnute tasemel osales Tartu Veeriku Koolist üks võistkond: Sebastian Aru (9.d) ja Sten-Tõnis Feldmann (9.d) (võistkond Lego Lend).